İNANÇ LOJİSTİK HAKKINDA

Öykünün Gerçeği

II. Dünya Savaşı sonrasında Dünyadaki oluşan dengeler, kurulan paktlar Türkiye’yi de yeni bir dünya düzeninde yer almaya mecbur kılmıştı. Türkiye tercihini, demokrasi, özgürlük ve özel sektörün baş tacı edildiği NATO paktından yana kullanmıştı. 25 Mart 1957 tarihinde Fransa, Batı Almanya, İtalya, Hollanda, Belçika ve Lüksemburg hükümet temsilcileri, İtalya’nın başkenti Roma’da bir araya gelerek Roma Antlaşması’nı imzaladılar. Bu antlaşma ile Avrupa Ekonomik Topluluğu kurulmuş oldu. 1959 yılında Türkiye’nin yaptığı başvuru ve 12 Eylül 1963’te Ankara’da imzalanan Ortaklık Antlaşması ile Türkiye’nin uluslararası ekonomik ilişkilerinin AB ile koordineli yürütmesinin süreci başlamış oldu. Öykümüz bu tarihlerde başladı.

 

Yaşanan Gerçek

Anadolu insanı, güçlüklerle mücadelenin, yaşadığı acılara sabretmenin, yarınlara umutla bakmanın somut bir fotoğrafıdır. İşte milyonlarca kare fotoğraftan bir kare, Türk Silahlı Kuvvetleri’nde Subay Mehmet Külünk. Yüz hatlarında hayatın acı, tatlı, sert fakat derin ve anlamlı izlerini görmek mümkün. Mesleki hayatı boyunca disiplin, çalışma, azim ve başarı kavramlarını özümsemiş Kore Savaşı’nda Türk ordusunda görev almış, Türkiye’nin muhtelif şehirlerinde görevini tamamladıktan sonra 1969’da Diyarbakır’dan İstanbul’a üç çocuğuyla tren yolculuğu yaparak hayatına yeni sayfa açmıştı.
İstanbul Mehmet Külünk ve oğulları için yeni bir dönüm noktası olacaktı…

İNANÇ LOJİSTİK TARİHÇESİ

1984

İnanç Dış Ticaret Hizmetleri Grubu

İstanbul-Karaköy’de Kotil iş hanın’da Nejdet KÜLÜNK ve Murat YAVUZ tarafından kurulmuştur
1987

İnanç Uluslararası Nakliyat

20 kişilik personel ile kurulmuştur. Hava-Deniz Kargo taşımacılığı yapılmaktadır.
1989

İnanç Gümrük Müşavirliği

İstanbul – Mecidiyeköy’de Birlik apartmanına taşınmıştır. 70 kişilik personel ile hizmet vermeye devam etmiştir.
1998

Şame Dış Ticaret

Şame Dış Ticaret Hizmetleri kurulmuştur.
2000

İnanç Grup Dış Ticaret Hizmetleri

İstanbul Bağcılar-Güneşli semtine taşındı ve burada hizmet vermeye devam etmiştir.
2001

Çınar Gümrük Müşavirliği

Çınar Gümrük Müşavirliği kurulmuştur. İstanbul Güneşli merkez olarak, Türkiye genelinde 21 gümrük ofisinde 200 personeli ile hizmet vermeye devam etmiştir.
2013

Çınar Gümrük Müşavirliği

Çınar Gümrük Müşavirliği 2013 senesinde İstanbul-Bahçelievler’e taşınmıştır.
İnanç Lojistik tarafından yayımlanan Dış Ticaret Bülteni’ni
Bülten İndir