Çınar TV

Çınar TV’nin Doğuşu 

Çınar TV  nasıl doğdu…İki genç adam… Büyük bir telaşla ama yüzlerinde müthiş bir sevinç ifadesi ile çalışma odamdan içeri girdiler.İsimlerini büyük bir mutlulukla buradan vermek istiyorum.Okan ve Gökhan. İthalat müşteri temsilcilerimiz.Ben hergün hiç bıkmadan usanmadan konuşuyordum ve biliyordum ki ağzımdan çıkan kelimeler harfler cümleler ve soluklar bir şekilde esere dönüşecektir.O inancımı hiç yitirmedim ve yitirmeyeceğimde.
Buyrun oturun…Geldiler,oturdular  gayet soğuk kanlılıkla ama heyecanlı bir şekilde. Dediler ki :
Bizim bir projemiz var. Proje deyince gerçekten ben çok sevindim. Nedir projeniz diye sordum arkadaşlara.İkisi de dediler ki : Efendim biz ücretsiz dış ticaret eğitimi veriyoruz,bülten çıkartıyoruz, kitap basıyoruz  ve ücretsi dağıtıyoruz, üniversitelerde,sivil toplum kuruluşlarında ve kendi konferans salonumuzda ücretsiz dış ticaret eğitimi veriyoruz  hepsi fevkalade güzel fakat bizim eksik bir yanımız var.
Nedir eksik yanımız söyleyin dedim ..
Efendim biz neden televizyon kurmuyoruz ?

Bu teklifi o kadar basit o kadar yalın bir şekilde söylediler ki ! Bu cümlelerle televizyon kurma arasında bir bağ kuramadım ve başlangıçta da inanamadım. Ve önüme dosyayı koydular derslerine çalışmış bir şekilde,yol işaretlerinide belirlemişler. Ve ben onlara Dedim ki :

Bende önüme koyduğunuz dersi bu akşam evimde çalışayım.Yarın bilgi işlem merkezimiz sorumlusu Ergin UZUNDURUKAN ile ortak bir toplantı yaparak konuşalım ve bu çocuğun adını koyalım.Gerçekten geceleyin bana verilen dosyayı evde çalıştım internet televizyonculuğu nasıl oluyor nasıl olgunlaştırılıyor, teşebbüs halinde neler yapılması gerekiyor şeklinde başlıkları okuduktan sonra biz o gün televizyon kuruyoruz kararını verdik. Uzun yıllardan sonra İnanç Dış Ticaret Hizmetleri Grubu  , aslında şunu çok rahatlıkla söyleyebilirim benim bir çok arkadaşım televizyon,gazete sahibi  isimlerini vermeme hiç gerek yok. Ben çok geç kalınmış bir işe kollarımı sıvadım.Ve çınar tv yi kurduk.

Amacımız ; birinci derecede Türk Dış Ticaretine hizmet etmek , ithalat ihracat gümrük müşavirliği ve gümrük müşavirliği mesleğinin alt katmanları olan ( uluslar arası ilişkilerde teslim şekilleri,ödeme şekilleri, gümrük tarife istatistik pozisyonlarının yorumu anlatımı,tarife tespiti,ürün tespiti gibi ) bu konuları televizyonda işleyelim.

Birinci gayemiz Hak’ka hizmet,ikinci hizmet devletimize, milletimize, vatanımıza ve mesleğimize hizmet.İyi ki karar vermişiz ve başlamışız.Bugun Çınar tv 3 aylık ,5 aylık bebek olabilir.Ayağımızı yorganımıza göre uzatıyoruz mütevazi adımlarla yürüyoruz.Umuyorum ki Çınar Tv ‘yi ulusal bir kanal haline getireceğiz bununla birlikte ulusal bir gazeteye adım atacağım inşallah.

Emeği geçen  Ergin, Okan,Gökhan,Halit arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Grup asistanımız Serkan Bey’e bu arada göstermiş olduğu büyük performansından dolayı çok teşekkür ediyoruz.
Önümüz açıktır, bütün mesele NİYET NİYET NİYET.

www.cinartv.com

NEJDET KÜLÜNK
Kurucu
Genel Yayın Yönetmeni